Dünya’da yıllardır yaygın bir şekilde kullanılan tarım modellerinden olan Topraksız Tarım ülkemizde de yaygınlaşmaya ve ilgi çekmeye başladı. Bu alanda yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için Kibele Medya & Eğitim ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle eğitim programı hazırlandı.

Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 kampüsünde gerçekleşecek eğitimi Çiftçi TV programcısı ve Ziraat Yüksek Mühendisi Ramis Özgen Akın verecek. Eğitim programı hakkında konuşan Akın; Eğitim programındaki esas amacımız Türkiye için yeni bir alan olan Topraksız Tarım hakkında insanları doğru bilgilendirmektir. Bu noktada eğitim programını diğerlerinden ayıran en önemli farkın  saha ziyareti kısmı olduğunu vurguladı. Saha ziyaretinde bu alanda yatırım yapmış olan bir üreticinin tecrübelerini bizzat dinlemenin yeni yatırımcılar için çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Doğru yatırım için önce alan bilgisi

Eğitim programının detaylarını ise Kibele Projekt Kurucu Ortağı Yusuf Kurt anlattı. Kurt, program kapsamında 12 saat teorik eğitim ve saha ziyareti gerçekleştirileceğini vurguladı. Ayrıca eğitim programını hazırlarken dikkat ettikleri en önemli noktanın bu eğitimi alan katılımcıların eğitim sonrası alan bilgisine tam manasıyla sahip olacağını belirtti.

Topraksız Tarımla ilgili insanların kafasında bazı çekinceler olduğunu bildiklerini söyleyen Kurt bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin Topraksız Tarımın rüştünü ispat etmiş bir metod olmasının bilimsel olarak ispat edilmiş  olduğunu hatırlattı.

Ayrıca Topraksız Tarım seralarında yapılan üretimin iyi tarım sertifikasyonunu almak noktasında daha avantajlı olduğunu ve bunun yapılacak olan üretime bir değer kattığını vurguladı.

Topraksız Tarım Eğitim Programı; 27-28 Nisan tarihlerinde  Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampüste.

Eğitim Programı Hakında: https://sem.nisantasi.edu.tr/Egitimler/topraksiz-tarim-egitim-programi-1

Ön kayıt için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8DGH14blRIISTXkUI4_FeLVqNWRHKW9jCbUSBZh1iwKH3pA/viewform