Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörlerine yatırım yapmak isteyenler, uluslararası nitelikteki ilk ve tek teknoloji fuarı İDMA için gün saymaya başladı. İDMA Fuarı, 40 ülkeden alım heyeti, 27 ülkeden ziyaretçi grubu, 86 ülkeden katılımı kesinleşmiş binlerce ziyaretçi ile bir kez daha sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Fuar, 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sekizinci kez, binlerce yerli ve yabancı profesyonel yatırımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor.

58 dernek, 27 grup, 86 ülke

Fuara 86 ülkeden ziyaretçi katılımı oalcak. Halihazırda tüm dünyada 58 dernek, 27 ülkeden grup bazlı katılım gerçekleşecek. Ticaret Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde yurtdışı ziyaretçi katılımıyla başarı kazanmış İDMA Fuarı’nı, sektörel nitelikli uluslararası fuarlara verdiği destek kapsamına aldı. Bu destek kapsamında, Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizatörlüğünde, 8. İDMA Fuarı’na, başta Afrika ve Güney Amerika olmak üzere dünyanın birçok noktasından 40’a yakın ülkeden alım heyeti getirilecek. 

Katılımcılara Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteği

Ticaret Bakanlığı’nın İDMA Fuarı’na sağladığı desteklerden biri de katılımcılara yönelik. Türk Ticaret Kanunu hükümlerine uygun olarak kurulmuş, ihracatçı birliklerine üye İDMA katılımcıları, fuar katılım bedeli ve stant harcamalarının önemli bir bölümü için Ticaret Bakanlığı’ndan destek alabilecekler.

Tahıl işleme sektörünün uluslararası arenadaki tek buluşma platformu olan İDMA, aynı zamanda KOSGEB tarafından da destekleniyor. İDMA 2019 Fuarı’na katılacak firmalar, KOSGEB’den de metrekare başına 250 TL destek alabilecekler.