Bursa Mustafakemalpaşa Yamanlı Mahallesi’nde düzenlenen futbol organizasyonu açılışı şölen havasında oldu. Binlerce seyircinin ve misafirin katılım sağladığı turnuvada Yamanlı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi farkındalık yaratmak adına 7’den 70’e herkese süt ikramı yaparak süt ve süt ürünleri tüketiminin artması adına farklılık yarattı.

Süt Sağlıktır!

Son dönemlerde üretilen gıdalarda çıkan sansasyonel haberlere karşılık Yamanlı Kooperatif Yönetimi üreticiye destek çıktı.  Süt ve süt ürünlerine medyada yapılan tutarsız haberler sonucunda farkındalık oluşturmak ve insanların süt tüketimine dikkat çekmek amacıyla dağıtılan sütlerle insanların tüketim alışkanlıklarını arttırmasını söyleyen Yamanlı Kooperatif Başkanı Aykut Yaman, gıdanın üzerine oynanan oyunların artık bir son bulmasını ve insanlarımızın et ve süt tüketmesi gerektiğinin altını çizdi.

Üreticilerin son dönemde yaşadığı üretim krizinde binlerce hayvanın kesime gönderildiğini dile getiren Aykut Yaman, beyin ve vücut gelişiminde proteinin önemli bir yeri olduğunu ve sağlıklı nesiller için güvenilir ve sağlıklı gıda tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.