Manisa'nın Alaşehir ilçesinde tarıma elverişsiz arazilerde devlet desteğiyle yapılan teraslama çalışması yeni tarım arazileri kazandırdı. 125 dönüm alanda 31 çiftçinin arazisine 160 bin TL bütçeyle gerçekleştirilen teraslama yöntemi sonrası bölgede ceviz, kestane, bağ ve elma üretimi yapılacak.

Yapılan çalışmalar sonrası büyük bir sevinç yaşadıklarını dile getiren çiftçilerden Mehmet Katrancıoğlu, "Arazilerimiz tarıma elverişli değildi. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından teraslama yapılıyor. Elma yetiştireceğim bu alanda. Kullanımı zordu. Hayvanla sürmek zorunda kalıyorduk. Şimdi teraslama yapılıyor, traktörlerle sürebileceğiz. Ceviz, kestane, bağ gibi ürünlerle değerlendireceğiz. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan bu çalışmalarda bizden hiçbir ücret talep edilmemektedir" diyerek yapılan çalışmadan dolayı devlete teşekkür etti.

Diğer mahallelerde de çalışma yapılacak

Alaşehir İlçe Tarım Orman Müdürü Tarık Memiş "Diğer mahallelerde de tarıma elverişli olmayan bölgelerde çiftçilerimizin kırsal kesimlerde daha iyi geçimlerini sağlamaları ve ekonomik düzeylerini artırmaları için bu tipten parsellerini işlenebilir, üretimi artırmaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.