Türkiye’nin farklı illerinden yayın yapan 12 televizyon kanalının sahibi ve yöneticisi Eskişehir’de buluştu. Daha önce Antalya’da bir araya gelen iş insanları, dernekleşme fikrinin oluşması sonrası harekete geçti yapılan toplantıda Türkiye televizyon işverenleri sendikasının kurulmasına karar verildi. Sendika başkanlığına ise Mehmet Okan kaya seçildi.

Televizyon İşverenleri Sendikası Başkanı Kaya, “Amaç iş kolumuzda faaliyet gösteren işverenleri sendika çatısı altında toplamak suretiyle güçlerini, tecrübelerini imkânlarını birleştirerek üyelerinin ekonomik ve sosyal açıdan daha güçlü olmalarını sağlamaya, ekonomik, sosyal ve kültürel menfaatlerini dayanışma ve iş birliği yoluyla birlikte korumaya ve geliştirmeye çalışmak olan sendikamızı bugün burada hep beraber imza altına alıp kuracağız. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin” diye konuştu.

12 TV kanalı arasında çiftçi TV’de bulunuyor. Medya başkanı Tarık Çanak, tek bir çatı altında toplanarak daha güçlü olunacağını ve sektörü geliştirmek adına adımlar atılacağına dikkat çekti.

Tarık Çanak, “ Kuruluş amacımız tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi Televizyonculuk sektörünün de sıkkınlarını gündeme getirmek ve hızlı bir şekilde çözüm üretmek” dedi.

Türkiye’de bir ilk olan sendika, daha da büyümeyi, ortak bir havuz oluşturmayı,  üyelerin hem ekonomik hem de sosyal açıdan daha güçlü bir yapıya ulaşmasını hedefliyor.