Türkiye’nin en büyük uluslararası tarım fuarında geri sayım başladı. Avrupa’nın ilk dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo’da; 70 ülkeden 900 katılımcı ve 350 bin ziyaretçi, 7-10 şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de buluşuyor.

Tarım bakanları zirvesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önderliğinde 20 ülke tarım bakanı ve heyetlerinin katılacağı İkinci Çokuluslu Tarım İş Forumu ve forum kapsamında “Dünya’da Tarımın Geleceği” konulu uluslararası tarım bakanları zirvesi gerçekleştirilecek.

Ticaret bakanlığı tarafından organize edilecek olan alım heyeti programı kapsamında ise binden fazla yabancı iş insanı arasında yapılacak ikili görüşmeler ile dış ticaret hacmi genişleyecek.

Etkinliklerde neler var?

Çiftçi tv’nin medya sponsorluğunu üstlendiği fuar kapsamında 2019 yeni traktör lansmanı, ağır abiler yarışıyor boğa yarışması koyun keçi güzellik yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek.

Ayrıca çiftçi tv ve ege üniversitesi ziraat fakültesi tarım makineleri bölümü tarafından düzenlenen Tarımda Yenilikçi Makineler Etkinliği’de fuarda yer alacak.