Bugün Ankara’da yapılan Tarım ve Orman Şurası öncesi bilgilendirme toplantısına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Bakan Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki 3 aylık süre içinde dinleyeceğiz, tartışacağız, istişare edeceğiz. Tüm bilgilerimizi bir araya getireceğiz, eksisi ve artısıyla mevcut durumu göreceğiz” dedi.

Fikir ve projelerin gönderilmesi için site kuruldu!

Bakanlık olarak hiçbir konuda önyargılarının olmadığını vurgulayan Bakan Pakdemirli “Şura gündeminin belirlenmesinde yönlendirmemiz olmayacak. Ortak akıldan çıkan yol haritasını kılavuz edineceğiz. Şuramıza herkesin katkı sağlamasını istiyoruz. Her kim benim bir fikrim var derse bunu peçeteye dahi yazmış olsa bize mutlaka ulaştırsın istiyoruz. Türkiye’de tarımla ilgili konuşmayan kalmasın. Bunun için bir internet sitesi düzenledik, www.tarimormansurasi.gov.tr ve http://sura.tarimorman.gov.tr/ siterini kullanarak kimin fikri varsa bize ulaştırabilecekler. Bu üç ay boyunca konuşalım, 5 sene boyunca tarımın tüm paydaşları işine baksın” diye konuştu.

“Çiftçilere SMS attık!”

Öte yandan 1,6 milyon çiftçiye ve tarımın tüm paydaşlarına SMS attıklarını hatırlatan Pakdemirli, “En yalınından en detaylı projelere kadar gelecek fikirleri 21 çalışma grubumuz tarafından tasnif edilip değerlendirilecek ve şura gündemini oluşturacak. Bu yüzden konuşmayan kimse konuşulmayan konu kalmayacak” şeklinde konuştu.