Seleda BioGas sıvı gübre Antalya’da gerçekleştirilen EurAsia Growtech Tarım Fuarı’nda görücüye çıktı. Başta Trakya olmak üzere pek çok bölgede 80 tarlada 22 çeşit ürünle gerçekleştirilen deneme ekimlerinde çiftçinin yüzünü güldüren Seleda BioGas sıvı gübre ayçiçeği ve mısırda dekara yüzde 15, sera salatalığında yüzde 54 oranında verim artışı sağladı.

Toprağın dilinden anlayan gübre!

Konu ile ilgili Çiftçi TV mikrofonlarına konuşan Seleda Gübre Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Boğazkesen, bio gaz tesislerinden elde ettikleri gübreyi azot, fosfor, potasyum ve iz elementlerle zenginleştirdiklerini belirterek “Çiftçilerimiz deneme ekimlerinde elde ettikleri verim artışını görünce çok şaşırdılar. Akabinde de çok mutlu oldular. Aslında biz herkes tarafından bilinen bir şeyi hayata geçirdik. Topraktaki organik madde miktarını artırmak, mikro organizmaları geliştirecek enzimleri ve aminoasitleri toprağa vererek verim artışını sağlamak. Sıvı gübremiz sayesinde toprağın ihtiyacı olan her şeyi verdik” diye konuştu.

Hem toprağa hem de çiftçiye kazandırıyor!

Sıvı gübre ile ilgili Türkiye’de bir set olduğuna dikkat çeken Boğazkesen “Biz ürünümüzün verimliliğine güveniyoruz. Ayrıca bilgi, beceri ve tecrübemizle bu seti aşacağız. Hatta deneme ekimi yaptığımız çiftçilerimiz nezdinde bu algıyı ortadan kaldırdık. Çiftçimize sıvı gübrenin faydalarını tanıtarak hem verim hem de kalite açısından ürün verimliliğinde artış sağlayarak çiftçimize kazandırıp, onları mutlu etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kooperatiflerden ve bayilerden temin edebilirsiniz

Çiftçilerin sıvı gübreyi kolayca temin edebileceklerinin altını çizen Boğazkesen, “Şu anda bayi ağımızın yüzde 70’ini tamamladık. Kısa bir süre içerisinde her ilde bir bayimiz olacak. Bunun yanı sıra pancar satış, tarım kredi ve Trakya Birlik kooperatifleriyle anlaşma yaptık. Çiftçilerimiz hem bayilerimizden hem de kooperatiflerden ürünümüze rahatlıkla temin edebilirler” dedi.