Sağanak ve fırtınanın etkili olduğu Mersin'de zarar gören Tarım arazilerinde inceleyen tarım ve Orman Bakan Yardımcısı  Akif Özkaldı, "Hasar teslim çalışmaları hala devam ediyor. Su tam anlamıyla çekilmedikçe gerçek rakamları bulmak zor. O yüzden kesinleşmedikçe bir rakam veremiyoruz” şeklinde konuştu.

İncelemelere Tarım ve Orman İl Müdürü Arif Abalı’da katıldı. İkili sağanak nedeniyle tarım alanlarının sular altında kaldığı Tarsus ilçesinde incelemelerde bulundu. Özkaldı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerinde yağışların etkili olduğunu, bazı bölgelerde selin meydana geldiğini aktardı. Tarsus ilçesinde ise, su kanallarında, setlerde ve set üstü köprülerinde çalışmaların sürdüğüne değinen Özkaldı, su baskınlarının tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alındığını belirti.

Hasat tespit çalışmalarına ilişkin Özkaldı, "Hasar teslim çalışmaları hala devam ediyor. Su tam anlamıyla çekilmedikçe gerçek rakamları bulmak zor. O yüzden kesinleşmedikçe bir rakam veremiyoruz. 4 köyümüz boşaltıldı. Buradaki vatandaşların ihtiyaçları imkanlar dahilinde valilik ve kaymakamlıklarca karşılanıyor.  Hasar tespit çalışmaları tamamlandıktan sonra bakanlık olarak ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" İfadelerini kullandı.