1. AÇ KALAN KÖPEKLER 1 KOYUNU TELEF ETTİ

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde bir vatandaşın koyun ağılına gündüz saatlerinde köpekler saldırdı. Nurettin Köseoğlu isimli vatandaşın koyun ağılına saldıran köpekler 1 koyunu telef ederken, 1 koyunu ise yaraladılar.

2. RAPORSUZ HAYVAN SEVKIYATINA 16 BİN 440 TL CEZA

Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından veteriner sağlık raporsuz hayvan sevki yapan kişiye 16 bin 440 lira para cezası uygulandı. Yol emniyet devriyesinde durdurulan bir tırda yapılan kontrolde 32 adet büyükbaş hayvanın bulunduğu, bu hayvanlardan 30 âdetinin veteriner sağlık raporunun bulunmadığı tespit edildi. Araç sürücüsüne ise bin 834 TL idari yaptırım uygulandı.

3. ÇİFTÇİLER ÜRÜNLERİNİ KENDİSİ SATIYOR

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde köylüler kendi ürünlerini pazarda satıyor. Tamamen organik olan ürünleri alan vatandaşlar ise bu uygulamadan oldukça memnun. Çiftçiler de ürünlerini daha yüksek fiyata satmanın sevincini yaşıyor.

4. TURHALLI PANCAR ÜRETİCİLERİNE MAUS TANITILDI

Tarım sahalarının verimliliğinin korunması ve toprak erozyonun önlenmesi bakımından önem arz eden maus makinesi ile pancar yüklemesine önem veren Kayseri Şeker, Turhal çiftçilerine de maus makinesi tanıttı. Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin de bu hizmetten yararlanması için çalışma başlattı.