Bu yıl 15.düzenecek Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı için geri sayım başladı. 6-9 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan fuar gerek yerli gerekse yabancı birçok firmayı ziyaretçiler ile buluşturacak fuara sayılı günler kala basın toplantısı düzenleyen Orion fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, “ tarım sektörüne katkı sağlamaya devam edeceğiz ”dedi. Fuarın medya sponsorluğunu ise Çiftçi TV üstlendi.

Geçen yıl 337 bin 240 ziyaretçi ile buluştu

2019 yılında 70 ülkeden 854 katılımcı firmayı 337 bin 240 ziyaretçiyle buluşturan Agroexpo, 600 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak sektörün lider fuarı olmaya devam etti. Bununla birlikte Agroexop, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’de bir ilke sahne olan, 15 yabancı bakan (Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Etiyopya, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya, Moldova, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Somali, Katar) katılımı ile  “Dünyada Tarımın Geleceği” konulu Uluslararası Tarım Bakanları Zirvesi’ne de ev sahipliği yaptı.

Hedeflerimizi daha da yükseğe taşıdık

İzmir Fuarında Türkiye’nin en kapsamlı canlı hayvan servisi kurulacağını belirten Fatih Tan, “bu yılda dünya devlerini ile bir araya getirmeye ve tarım sektörüne katma değer katmaya devam edeceğiz. Geçen sene tam not almamız hedeflerimizi daha da yükseğe taşımamıza sebep oldu” şeklinde konuştu.

15.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarında siz değerli katılımcılarımızı; Çok Uluslu Tarım İş Forumu, 2020 Yeni Traktör Lansmanları, Tarımda Yenilikçi Makinalar Etkinliği, Ağır Abiler Yarışıyor Boğa Yarışması, Genç Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması, oyun – Keçi Güzellik yarışması, Et ve Süt Zirveleri gibi daha birçok etkinlik siz değerli katılımcılarımızı bekliyor.