Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çiftçisinin ucuz ve kaliteli yem ile yem hammaddeleri ihtiyacının karşılanması hedefiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile "Yem Satış Sözleşmesi" Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz’ın katılımıyla Ankara’da imzalandı.

İmza töreninde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu’nu (TÜK) temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hadımcı, Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Beyatlı ve TÜK Müdürü Mehmet Savaş Arkut ile Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Genel Müdür Yardımcısı Ömer Musa, Satış ve Pazarlama Müdürü Muhammet Çığ’da hazır bulundu.

“Çiftçiyi koruma misyonu KKTC çiftçisi için de olacak!”

Törende konuşan Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı çiftçi kardeşlerimizi kendi çiftçimiz gibi değerlendiriyoruz. Yapılan bu sözleşme ile yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çiftçisine hem yem ve yem hammaddeleri desteği hem de çiftçi eğitimi desteği vereceğiz. Böylece Tarım Kredi’nin ülkemizdeki çiftçilerimize kaliteli ürün temini ve piyasa regülasyonu ile çiftçimizin korunması misyonumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de sağlanmış olacaktır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çiftçisine Tarım Kredi ve iştiraklerinin her türlü mal ve hizmet desteğini de vermek istiyoruz. Bu işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay ve KKTC Tarım Ürünleri Kurumu yetkilileri de Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz’ın temennilerine katıldıklarını ve güzel bir başlangıç yapıldığını, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım Ürünleri Kurumu ile tüm alanlarda işbirliklerini geliştirerek KKTC çiftçisine hizmet edeceklerini söyledi.