Besi ve süt üretiminde ürün kaybına neden olan hayvan hastalıklarına doğal çözümler sunan TMR, Türkiye’ye özel olarak Hollanda’da üretilen ürünleriyle çiftçiye destek oluyor.

TMR Genel Müdürü Tamer Aktaş, hayvan hastalıklarının antibiyotikle tedavi edildiğinde et ve sütte ilaç kalıntısı kaldığını belirterek “Süt üreticileri 1 hafta boyunca ineklerinden aldıkları sütü, içinde antibiyotik kalıntısı olduğu için satamıyor. Geliştirdiğimiz ALLICIN FLASH BOLUS ineklerde mastitis görüldüğünde kullanılıyor. İçeriğinde antibiyotik yerine ALLICIN adı verilen ve sarımsaktan üretilen doğal bir madde olduğundan sütte ilaç kalıntısı bırakmıyor. Böylelikle üreticiler sütünü gönül rahatlığıyla satabiliyor. Bu sayede hem süt ziyan olmamış oluyor hem de çiftçimizin parası cebinde kalıyor” diye konuştu.

Doğumdan önce önlem alın!

TMR’nin bir diğer ürünü olan ALLICIN COW BOLUS’un ise doğum sonrası ineklerde mastitis oluşumunu engellediğini belirten Tamer Aktaş “Doğumdan bir hafta önce kullanıldığında doğum sonrası inekte mastitis oluşumu görülmez. Üç hafta etkilidir ve somatik hücre sayısını düşürür. Ayrıca rahim içi enfeksiyonları azaltır ve bağışıklık sistemini güçlendirir” şeklinde konuştu.

Buzağılar ölmesin

Hayvancılığın en büyük sorunlarından biri olan buzağı ölümlerinin de önüne geçmek için bir ürüne sahip olduklarını vurgulayan Aktaş, “Türkiye’de yılda 750 bin buzağı doğumdan hemen sonra ölmekte. Bunun önüne geçmek ve işletmeleri bu değer kaybından korumak için ALLICIN CALF BOLUS adlı ürünü Türkiye’ye getirdik. Buzağı hem ishal olduğunda hem de ishalden korumak için kullanılabiliyor. Üç hafta etkili olduğu için tam koruma sağlıyor” dedi.

Aktaş ürünü kullanmak isteyen yetiştiricilerin türkiye’nin her yerinden 0546 886 0 886 nolu telefondan sipariş verebileceklerini sözlerine ekledi.