Eskişehir Büyükşehir Belediyesi örnek olacak bir projeyi hayata geçiriyor. Halk ekmekten sonra halk süt projesini devreye alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle bir taraftan kırsalda üreticiyi desteklerken bir taraftan da halkın sağlıklı, ekonomik ve doğal süt ihtiyacını karşılayacak.

Sütçü üretecek halk tüketecek

Mahmudiye Çifteler Han İlçeleri Süt Üreticileri Birliğiyle yaşama geçirilen Halk Süt Projesi, 17 Aralık'ta başlayacak. Eskişehirli üreticilerden alınan sütler, her türlü kontrollerden geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkının tüketimine sunulacak.

Halk süt kaç lira?

Halk Ekmek büfelerinden ilk planda 5 litrelik ambalajlarda satılacak olan halk süt, daha sonra 1.5 ve 3 litrelik ambalajlarda da satışı yapılacak. 5 litrelik Halk Süt, 15 liradan satılacak.

Süt üreticisine destek

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı ile sağlıklı nesiller yetiştirmek için Halk Süt Projesini hayata geçirdiklerini belirterek, proje ile kırsalda zor günler geçiren süt üreticisine de destek vermiş olacaklarını söyledi.

Pastörize günlük süt

Proje ile Eskişehirli çiftçinin ürettiği doğal, sağlıklı, ekonomik sütü Eskişehir halkı ile buluşturacaklarını ifade eden Büyükerşen, “İlk olarak yenilenen Halk Ekmek Büfeleri'nde satışa sunulacak olan Halk Süt, pastörize günlük süt olma özelliği taşıyor. Hiçbir ticari kaygı gütmeden yağı alınmamış ve içine başta su olmak üzere herhangi bir madde katılmamış sütlerimizi piyasadaki muadil pastörize günlük sütlerden çok daha ucuza halkımıza sunuyoruz" dedi.