1949 yılından bu yana tarım, bahçe ve peyzaj makinaları, aksesuar, yedek parça ve sarf malzemeleri ile sektörde faaliyet gösteren SEMAK Makina’nın Genel Müdürlük görevine, Reyhan Uğurlu Yücel atandı.

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden mezun olan Reyhan Uğurlu Yücel, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme programını, 2011 yılında da Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Reyhan Uğurlu Yücel’in bünyelerine katılmasıyla ilgili açıklamada bulunan SEMAK Makina Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Keleş şunları söyledi “Reyhan Hanım’ın, aldığı bayrağı daha yüksek noktalara taşıyacağına, rekabette bir adım daha önde olmamızı sağlayacağına ve SEMAK çalışma arkadaşlarımızın kendisine gereken desteği vereceğine olan inancımı ifade ederken, kendisine Genel Müdürlük görevinde başarılar diliyor, şirketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. SEMAK’ın bundan sonraki süreçte çok daha başarılı işlere imza atacağına inancım tamdır.”

Reyhan Uğurlu Yücel’in kimdir?

Profesyonel hayatına Türk Philips şirketinde başlayan Yücel, Hızlı Tüketim, Tüketici Elektroniği, Bilişim sektörlerinde Canon ve Eveready / Energizer Pil şirketlerinin dâhil olduğu çok uluslu ve yerli firmalarda pazarlama, satış ve iş geliştirme konularında üst düzey yöneticilik yaptı.

2005 yılında HMF Makina ile iş ve istif makinaları sektörüne katılan Reyhan Uğurlu Yücel, 15 yılı aşkın geniş sektör deneyimi ile 2016 yılına kadar HMF Makina’da Pazarlama, İş Geliştirme ve Endüstriyel Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi. 2016 yılında STFA Holding grup şirketlerinden olan ve 1988 yılından bu yana makina sektöründe faaliyet gösteren Universal Handlers’a Genel Müdür olarak atandı. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle de 11 yıl görev aldığı HMF Makina’da Genel Müdür olarak yeniden başladı.

Mayıs 2019 itibariyle ise SEMAK Makina’da Genel Müdür olarak göreve başladı.