Hem Şanlıurfa, hem de muş adeta felaketi yaşadı. Etkili yağmur dereleri taşırdı su baskınları yaşandı. Şanlıurfa’da sel sularına teslim olan bir ahırdaki 25 büyükbaş hayvan telef oldu. Muş’un 30 haneli Yoncalıöz köyündeki evlerin tamamı sular altında kaldı. Yaklaşık 100 ton saman zarar gördü, evlerde mahsur kalan vatandaşlar son anda kurtarıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, sağanak ve dolu sonrası meydana gelen su baskınında 30 büyükbaş hayvan telef oldu. Gece saatlerindeki sağanak ve dolu, ilçede yaşamı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintilerinin oluştuğu ilçe merkezi, dolunun etkisiyle kısa süreli beyaza büründü.

Dolu nedeniyle bazı vatandaşlar, araçlarını akaryakıt istasyonları ve kapalı alanlara çekerek korumaya çalıştı. Siverek-Çermik kara yolu su taşkını nedeniyle bir süre trafiğe kapandı. Şanlıurfa-Diyarbakır kara yolunda trafik kontrollü sağlandı.

Sağanak ve dolu sonrası Fırat Mahallesi'nde meydana gelen su baskını nedeniyle 30 büyükbaş hayvan telef oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Cumali Karavar, olay yerine giderek ekiplerin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi.

Felaketin bir diğer adresi ise Muş’un Yoncalıöz köyüydü. Sabaha kadar aralıksız yağan yağmur, dere sularını taşırdı köy sular altında kaldı. Yaklaşık 30 hane sulara gömüldü, vatandaşlar canlarını zor kurtardı. Tarım arazileri zarar görürken, hayvanlar telef oldu Sel nedeniyle 100 tondan fazla saman su altında kaldı.

Her iki kentte de hasar tespiti devam ediyor.