Sektörde ihracat yapmak kolay değil

Harmak Ziraat Makinaları olarak Agritechnica Uluslararası Tarım Makinaları Ticaret Fuarına ikinci kez katılıyoruz. İlk fuara göre daha iyi tepkiler aldık diyen Küçükbacak, “Bizim sektörde ihracat yapmak kolay değil özellikle sezonluk ürünlerde ürününüzü kabullendirmek zor. Geçen fuarda bir kaç tane yurt dışı bayiliğimiz oldu. Uzun bir süreç oldu bizler için test sürüşleri bugünlere kadar devam ederler oldu ancak biz ürünlerimize ve kalitemize güveniyoruz bu fuarda da yeni bayilikler kazanmayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hayvancılık ekipmanları bu fuarda öne çıktı

Hangi makinaların talep gördüğünü sorduğumuz Küçükbacak, ”Hayvancılık ekipmanlarımız bu fuarda ön plana çıktı. Kapa yem bitkileri makinası, çayır biçme makinası, ot toplama makinası, bal makinaları ve silaj makinalarını fuarda öne çıkan makinalarımız ihracatı bu alanda daha iyi yapacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Hiçbir şey imkansız değil

Küçükbacak, “standartları yüksek olan bir ülkedeyiz hiçbir şey imkânsız değil ilk fuarımızda teşhirimizde olmayan bir ürünü sattık belirli bir kalite yakaladığınızda bunlar imkânsız şeyler değil. Böyle fuarlara katılarak kalitemiz hangi seviyelere gelmesi gerektiği konusunda bilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.