SDF Türkiye, Balıkesir, Bandırma’da 50 Milyon TL ilave yatırım ile gerçekleştirdiği 140 bin metrekare alana kurulan, yeni üretim tesislerinin açılışını 3 Mayıs Cuma günü gerçekleştirdi.

Yıllık 15 bin adet traktör üretimi yapılabilen bu dev yatırım bünyesinde birçok operasyonu da barındırıyor. Üretim kompleksi; şanzıman üretim hattı ile birlikte, 2 bağımsız traktör üretim bandı, boyahaneler, yedek parça deposu, eğitim binası, açık-kapalı antrepo, sevkiyat alanları ve idari ofislerden oluşuyor. Yeni yatırım ile birlikte artan kapasite ve üretim yeteneği şirketin içinde bulunduğu bu önemli pazardaki uzun vadeli hedef ve stratejilerini de destekliyor.

Yeni fabrika SDF’nin ihracat üssü olacak!

Bandırma’daki yeni tesis sadece bulunduğu bölgeyi değil, aynı zamanda SDF’nin Avrupa ve denizaşırı ülke pazarlarına da destek sağlayan üretim tesisleri arasına girmiş olacak.

4 Marka (Same, Deutz-Fahr, Lamborghini ve Hurlimann) ve 45-115 hp aralığında yüzlerce modelin üretiminin gerçekleşeceği bu tesiste sadece Avrupa pazarı için oluşturulmuş özel seriler var. 60-110 hp aralığındaki bu özel seriler Same-Dorado Natural, Deutz-Fahr 5D, Lamborghini Spire Trend and Hurlimann XA marka ve modelleri adı altında Bandırma tesislerimizde üretilecektir.

Yaklaşık 300 davetlinin bulunduğu açılışa, SDF’nin üst düzey yöneticileri de katıldı. SDF Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aldo Carozza, SDF Group CEO’su Lodovico Bussolati ve SDF Türkiye Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü kurdelayı kesti.