Denizli’de meydana gelen samanlık yangınında 5 küçükbaş, 2 büyükbaş, 20 tavuk yanarak telef olurken, bir traktör de alevlere teslim olarak kullanılamaz hale geldi.

Pamukkale ilçesi Karakurt Mahallesi'nde çıkan yangında Musa Soysal isimli vatandaşa ait samanların bulunduğu açık depodan alevlerin yükseldiği görüldü.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri hızlı bir şekilde alevlere müdahale etti. Bu sırada içeride hayvanların olduğunun söylenmesi üzerine itfaiye erleri bir taraftan yangını söndürmek için uğraş verirken, bir taraftan da hayvanları kurtarmak için uğraştı.

Yangının bilançosu ağır oldu

Yangın ekiplerin yaklaşık 1 saatlik müdahalesi sonrası kontrol altına alındı. Söndürülen yangının bilançosu ise ağır oldu. Samanlığın yanında bulunan ağılda bir inek, bir buzağı, 4 kuzu, bir keçi ve 20 tavuk yanarak telef oldu. Yangında ayrıca Soysal’a ait olduğu öğrenilen bir traktör de kısmen yanarak kullanılamaz hale geldi. 450 adet saman balyasının yandığının öğrenildiği olayda ciddi miktarda maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.

Ölen ya da yaralanın olmadığı yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.