İşlevsel hayvan beslenme ürünlerinin öncüsü Royal İlaç, Almanya’nın Hamburg kentinde yeni bir tesis açtı. Türkiye’den gelen ürünlerin paketlenerek Avrupa pazarına sunulacağı, aynı bazı ürünlerin üretiminin de yapılacağı tesis şirketin ihracatına güç katacak.

Konu ile ilgili bir açıklma yapan Royal İlaç Genel Müdürü Kenan Akcan, tesisin Royal İlaç Germany adıyla anıldığını hatırlatarak, “Yeni tesisimiz ile Avrupa pazarına artık çok daha yakın olacağız. Bir haftadır Almanya’dayım. Alman sistemi inanılmaz zor ve temkinli. Allah utandırmasın” diye konuştu.

Yeni tesis ile güçlerine güç kattıklarını dile getiren Kenan Akcan, “Hemen çiftlik ziyaretlerine başladık. Bazı ürünler burada da üretilecek ancak pek çoğu Türkiye’de üretilip burada paketlenip piyasaya sürülecek” dedi.

Royal İlaç’ın yükselen gelişimine de değinen Akcan, “Şirketimiz bir yerlere geldiği tüm dostlarımızın malumudur. Ancak daha da önemlisi Türk insanın alın terini, zekasını, bilgisini, becerisini dünya pazarlarına ulaştırıyor olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu.