Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Fuarİzmir'de düzenlenen ve Çiftçi TV’nin medya sponsorluğunu üstlendiği 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışını yaptı.

Fuarın yeni iş birlikleri sağlayacağını, fuara katılan yabancı firmaların da Türk tarım sektörü paydaşlarıyla buluşacağını aktaran Bakan Bekir Pakdemirli, fuardaki iş görüşmelerinde yeni fırsatların doğacağını söyledi.

Pakdemirli: Gelin yatırım yapın

Bakan Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanı olarak Türkiye'de yatırım yapmak isteyenlere tüm kolaylıkları göstereceklerini belirterek, "İş ortaklarınızı bulun, ülkemizin cazip teşvik sistemimizden faydalanın, ülkemizde üretin ve hep birlikte kazanalım. Türkiye'ye yapılan her yatırım fazlasıyla karşılık bulacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin sürekli değiştiğini, geliştiğini ve hedeflere kararlılıkla ilerlediğini kaydeden Bakan Pakdemirli, "Biz de bu potansiyele, dinamizme inanıyor ve bunun gereğini yapıyoruz. Ülkemizi ihtiyaç duyduğu tarım ve hayvancılık alanlarında hizmetlerle buluşturuyoruz." dedi.