Hatay’da etkili olan şiddetli yağış, merkez Antakya ve Defne ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ev ve iş yerini su basarken, bazı tarım arazileri de su altında kaldı. Bazı evlerin önünde park halindeki araçlar da suya gömülürken, Asi Nehri ile kentin içinden geçen bir çok dere yatağında su seviyesinin yükseldiği gözlendi.

15 koyun sele kapıldı

Derince Mahallesi'nde derenin taşması sonucu ise bir ağılda maddi zarar meydana gelirken, ahırda bulunan 15 küçükbaş hayvan suya kapıldı. Hayvanların sahibi ve mahalle halkı tarafından yapılan arama çalışmalarında koyunlardan 3'ü bulundu, diğer 12 hayvanı arama çalışmaları ise sürüyor.

Koyunları kredi çekerek almış

Koyunları nehirdeki akıntıya kapılan Feyyaz Çoban, çok mağdur olduğunu ve yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Kredi çekerek aldığı koyunlarının borcunu dahi bitirmediğini anlatan Çoban, "Saat 05,30'da hayvanları çıkarmaya geldik, baktık yok. 15 koyunum vardı hepsi gitti. Şiddetli yağmur vardı, ahırımın yanındaki dere taşmış koyunlarımı sular alıp götürmüş. Aradık 3'ünü bulduk ama geri kalanları bulamadık." dedi.