Köy okullarına fidan dikimi ve genel sağlık eğitimini kapsayan Nasipten Nasibe Projesi kapsamında üç ilde fidan dikimi ve eğitimler yapıldı. Çiftçi TV’nin katkılarıyla gerçekleşen proje çerçevesinde İbni Sina Sağlık Derneği Geleceğe Nefes Ol ekibi üç ilde etkinlik düzenledi.

Şanlıurfa Seksenören İlkokulu, Adıyaman Gerger Sutepe İlkokulu ve Sultanbeyli Akşemsettin İlk ve Orta Okulu öğrencileri düzenlenen etkinlikle fidanları toprakla buluşturdu. İbni Sina Sağlık Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de katıldığı etkinlikte çocuklar neşe içinde fidanları birer birer dikti.

“Çocukların hayalleri de toprağa ekildi!”

Proje sorumlusu Hasan Polat Karataş, Nasipten Nasibe Projesi hakkında şunları söyledi. “21 Mart baharın gelişi dolayısı ile İstanbul Geleceğe Nefes Ol ekibi ve İbni Sina Sağlık Derneği olarak, Şanlurfa ve Adıyaman Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Şanlıurfa, Adıyaman köy ilkokullarında ve İstanbul Sultanbeyli de öğrencilerle beraber fidanlar dikildi, genel sağlık eğitimleri verildi. Ayrıca öğrencilerin hayallerinin yazılı olduğu kağıtlar sıfır atık çevresinde cam şişeler toprağa koyuldu. Nasipten Nasibe diye çıktığımız bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okul öğretmenlerine bizlere bu imkanı Sağlayan Çiftçi Tv ile İbni Sina Sağlık Derneği'ne teşekkür ederiz. "