Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Koyunpınar köyü Ortaklı mezrasında 20 yıldır hayvancılıkla uğraşan Erdoğan, gece hayvanları kontrol etmek için ahıra gitti.0 Çıktıktan bir süre aydınlatma için kullandığı mumu unuttuğunu fark eden Erdoğan, döndüğünde ahırın tavanının tutuştuğunu ve dumandan etkilenen 70 hayvanın telef olduğunu gördü. Çevredekilerin ihbarı üzerine köye gelen jandarma ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ahırda inceleme yaptı.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, geçimini sağladığı tüm hayvanların telef olduğunu söyleyerek, "Ahırda aydınlatma yok, bu nedenle mum kullanıyoruz. Ahırdan dönerken mumu pencere kenarında unuttum. Ahıra döndüğümde içerisi dumandan görünmüyordu. Yardım istedim, köylüler geldi. İçeriye baktık, hayvanların hepsi ölmüştü. Tek geçim kaynağım bu hayvanlardı. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

Muhtar Mehmet Mirza Topbaş da telef olan hayvanların incelemenin ardından ahırdan çıkarıldığını, Erdoğan'ın telef olan hayvanları nedeniyle zor durumda kaldığını dile getirdi.