AGCO’nun dünyaca ünlü markası Massey Ferguson, Tarım, Bahçıvanlık ve Balıkçılık Tasarımı Kategorisinde Platin A-Design Ödülü’nü kazandı. Ödül, 28 Haziran 2019'da İtalya'nın Como kentinde yapılacak bir törenle Massey Ferguson'a verilecek.

A’Design Award; araç tasarımı, mimarlık, grafik ve görsel iletişim, dijital ve elektronik cihaz tasarımı veya web sitesi tasarımı gibi 98 farklı kategoride düzenleniyor. Küresel anlamda en büyük uluslararası tasarım yarışmalarından biri olan A’Design Award’da, bu yıl tüm ürünler uluslararası çapta tanınmış basın mensupları, tasarımcılar, bilim adamları ve deneyimli girişimcilerden oluşan jüri tarafından tek değerlendirildi.

Ödül Jürisi: Verimlilik ve üretimde önemli kazanımlar sağlıyor

Jüri, ödül verilmesinin gerekçesine yönelik yaptığı açıklamada, İDEAL serisi biçerdöverin, dünya çapındaki çiftçilerin ve operatörlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış yeni bir yüksek performanslı biçerdöver serisi olduğunu kaydetti. Jüri, açıklamasında, “Bu biçerdöver, hasat koşullarında yeni verimlilik seviyeleri belirliyor ve Avrupa pazarlarındaki en büyük dane deposu kapasitesi, en hızlı boşaltma oranı, en büyük harmanlama alanı sayesinde verimlilik ve üretimde önemli kazanımlar sağlayan 451 ila 647 hp arasında üç model içeriyor. Jüri; verim, tahıl ve saman kalitesi, güvenilirlik, kullanıcı dostu olma ve optimum makine ayarı için devrim niteliğinde bir sensör teknolojisine özel ilgi gösterdi” diye belirtti.

 Massey Ferguson Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Francesco Quaranta, yaptığı açıklamada bu ödülü almaktan onur duyduklarını dile getirerek, 28 Haziran’da gerçekleşecek törende, ödülü AGCO’nun uluslararası tasarım ve geliştirme ekibi adına kabul edeceğini ifade etti. 

Başarı, yıllarca süren AR-GE’nin ve ekip çalışmasının sonucu

IDEAL biçerdöverlerin, yıllarca süren araştırma ve geliştirmenin, çapraz fonksiyonlu ekip çalışmasının ve lider endüstri uzmanlığının bir sonucu olduğunu söyleyen Quaranta sözlerini; “Bizden en iyisini isteyen çiftçilere yardım etmek için, her zaman yeni, yenilikçi ve sürdürülebilir yollar arıyoruz. IDEAL birleşimi, AGCO’nun ve Massey Ferguson’un dünyayı besleyen çiftçilere yüksek teknoloji çözümleri sağlama misyonunun mükemmel bir örneğidir. Bu yeni ödül, daha önce kazandığımız 2017 DLG Gümüş Madalya İnovasyon Ödülü, 2018 Yılın Makinesi ve Ziyaretçi Seçimi Yılın Makinesi Ödülleri ve Red Dot 2018: En İyilerin En İyisi Ödülü ile birlikte raflarımızı süsleyen ödüllerimiz arasında yerini alacak”  diyerek tamamladı.

Çiftçiler gereksinimlerini söyledi, Massey Ferguson tasarladı

Massey Ferguson'dan IDEAL, doğrudan dünyadaki çiftçiler ve operatörlerden gelen gereksinimlerine yönelik talepler gözetilerek tasarlanmış, tamamen yeni ve ezber bozan bir biçerdöver serisi. Bu seri, tarlada yeni verimlilik seviyeleri belirliyor ve 451 ila 647 hp arasında değişen üç modeli ile üretkenlik ve verimlilikte öncü konumda yer alıyor.