Massey Ferguson, yeni MF 6700 S traktörü maliyet açısından düşük ama yüksek performanslı bir traktör. En son teknolojiyi ve kanıtlanmış tasarımları bir araya getiren Massey Ferguson, MF 6700 S'yi 200 HP ile dünyanın en güçlü dört silindirli traktörü yapan ve 20 hp'a kadar ilave güç veren Motor Gücü Yönetimi'nden (EPM) yararlanıyor.

2400 saatte 1.950 Euro tasarruf sağlıyor

Tüm sistemin dışarıdan monte edildiği makine ince ve dar kaput üzerinden mükemmel bir görüş sağlıyor.Egzoz borusu eskisinden daha ince ve bakımı kolay yapılıyor, uzun bakım aralıkları ile işletme maliyetini düşürüyor. Bu aralık motor için 600 saat ve şanzıman için 1800 saat. Yeni otomatik hidrolik sübap ayarı, bakım gerektirmeyen sistemin 2400 saatte 1.950 Euro'ya varan oranda tasarruf sağlamasıyla maliyetleri düşürüyor

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte “Bu ödül, yenilikçi, uygun maliyetli ve kullanımı kolay traktörler yaratmak için becerileri ve deneyimleri ile katkıda bulunan Beauvais'deki tüm Massey Ferguson çalışanlarının işlerine olan bağlılığını tescilliyor. Bu ekip, yüksek güçte, dört silindirli traktör konseptini yarattı ve bunu 200 hp'a kadar çıkaran öncüler oldular” diyerek sözlerine devam eden Thierry Lhotte; “Yeni MF 6700 S konsepti daha da ileri götürüyor. Kompakt boyutları, olağanüstü güç-ağırlık oranı ve en dar dönüş dairesiyle, bu traktörler en yüksek performansı optimum ekonomi ile birleştiriyor” dedi

Hızı 1500 dev/dak'da 40 km/saate ulaşıyor

Tüm MF 6700 S Stage V modelleri, Dyna-VT sürekli değişken şanzıman (CVT) veya yeni Dyna-6 Super-Eco şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Bu saygın yarı-powershift şanzımanın en yeni sürümü, traktörlerin sadece 1500 dev/dak'da 40 km/saate varan yol hızlarına ulaşmasını sağlayarak önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlıyor.

Optimum kontrol için Dyna-VT. Bu şanzıman, operatörlerin verimliliği en üst düzeye çıkarmak, verimliliği ve iş kalitesini artırmak için herhangi bir motor devrinde herhangi bir ileri hızı ayarlamalarını sağlıyor. Tüm görev ve koşullara uyacak şekilde ayarlanması kolay olan sezgisel sürüş modlarında çalışarak, en yeni Super Eco versiyonu, sadece 1450 dev/dak'da 40 km/saat yol hızında ulaşarak yakıt tüketimini azaltır.

Massey Ferguson’un en yeni Datatronic 5, 9” dokunmatik ekranlı terminali, Exclusive versiyonlarda standarttır ve Efficient modellerde ise bir seçenektir. Bu kullanımı kolay ISOBUS uyumlu terminal, operatörlerin ayarlara hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini ve değiştirmelerini sağlayan tablet tarzı bir kullanım sunmaktadır.

Datatronic 5, tam traktör ve ekipman kontrolü sağlamanın yanı sıra, MF Bölüm Kontrolü ve MF Değişken Oran Kontrolü için MF Rehberlik içerecek şekilde kapsamlı bir hassas tarım paketi haline getirebilir.

Alternatif olarak, Fieldstar 5 seçeneği Essential ve Efficient paketlerde mevcuttur. Bu terminal, tüm MF Technologies paketini kullanmanın yanı sıra ISOBUS uyumluluğu sağlamak için aynı sezgisel dokunmatik ekran terminalini de kullanır.

MF Connect, müşterilerin izniyle bayilerin cep telefonlarına, tablet bilgisayarlarına veya masaüstü bilgisayarlarına kadar çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak amacıyla önleyici bakımı vurgulamak için uzaktan destek sağlamalarına olanak tanıyan ve gerçek zamanlı veri aktarımıyla güvenilirliği ve makine çalışma süresini daha da iyileştiren bir sistemdir. Bu aynı zamanda işletme sahiplerinin işlemleri daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayarak işletme verimliliğini artırmaya yardımcı olur.