Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, besici ve sütçülerin maliyetlerine dikkat çekmek için 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde traktörüyle Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gidecek.

Hayvancılığının hem süt hem besici tarafında sıkıntı yaşanırken, yetiştirici ve üretici olan Yakup Konan, farklı bir eylem yapacağını duyurdu. Çiğ süt fiyatlarındaki güncelleme belirsizliğinin korurken, bütün girdi maliyetlerinin artmasına karşın karkas kesi fiyatının 33-34 lira civarında seyretmesi hayvancılıkta yaşanan sıkıntıyı gözler önüne seriyor.

Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, farkındalık oluşturup yetiştirici ve üreticinin sesini yetkililere duyurabilmek için 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde traktörüyle birlikte Ankara’ya gideceğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak bir video çekerek, sosyal medya hesabından paylaşım yapan Konan, “ yemin torbasına 10-15 lira gibi büyük bir zam geldi. Etimizi 33-34 liraya kesiyoruz. Dünyada her şeyin fiyatı arttı sadece bizim süt ve etimizin fiyatı artmadı. Ne yapacağımızı şaştırmış durumdayız buna dur demememiz gerekiyor. Kendi inisiyatifimi kullanarak önemli bir günde, Ankara’ya önemli bir açıklama yapmak istiyorum. Üreticilerimiz buna katılır veya katılmaz bilmiyorum. Ancak ben 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde traktörüme binip Ankara’ya gideceğim. Üreticilerimize duyurulur” dedi.