Samsun’un Kavak ilçesi Mahmutlu Mahallesi’nde 18 senedir hayvancılıkla uğraşan 32 yaşındaki besici “Kocaman” isimli boğasını 50 bin liraya satışa çıkardı. Her sene kurban için büyükbaş hayvan yetiştirdiğini belirten Murat Kocaman, “Şu anda toplam 220 tane büyükbaş hayvanım var. ‘Kocaman’ isimli boğamız 27 aylık ve büyükbaş hayvanlarımın arasında en ağır kiloya sahip. Alıcılarını bekliyorum” dedi.

Boğayı alana 2 büyükbaş hediye

“Kocaman” isimli boğasını alana bir boğa ve bir düve vereceğini söyleyen Kocaman, “Kocamanı alana ‘Çalışkan’ isimli bir boğa ve ‘Elif’ isimli bir düve hediye ediyorum” diye konuştu.

Bu zaman kadar hep doğal yiyecekler kullandığını söyleyen Kocaman, “Hayvanlarımı hep en doğal ve yararlı ürünlerle besliyorum. Kendi ekmiş olduğum mısır, arpa, buğday ve ekstra olarak besi yemi veriyorum. Hayvanlarım da hiçbir şekilde hap veya iğne yoktur” şeklinde konuştu.

Ahırdan çıkarmakta zorlandılar

Doğada beslemek için “Kocaman” adlı boğayı ahırdan çıkarmak için büyük uğraş veren Murat Kocaman, bir hayli zorlandı. Ahırdan çıkmak istemeyen boğa sahibine zor anlar yaşattı. 30 dakikalık uğraşın ardından boğa güçlükle çıkartılabildi.