Balıkesir’in Balya ilçesinden koyun çalan hırsızlar Susurluk’ta yakalandı. Edinilen bilgiye göre Balya Jandarma Komutanlığını Ilıca mahallesinden telefon ile arayan bir şahıs ağılından küçükbaş hayvanlarının çalındığını bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri olay yeri ve yol güzergahında bulunan kameraların incelemesine başladı. Hayvan hırsızlarının küçükbaş hayvanları bir süre yaya götürerek, panelvan cinsi bir kamyonete yüklenmek suretiyle Susurluk ilçesine götürüldüğünü tespit etti.

Çalıntı koyunların bulunduğu ağıla baskın!

Jandarma ekipleri Susurluk’un Karapürçek mahallesinde Ç.K. adlı vatandaşın ağılına yaptığı operasyonda Ilıca mahallesinden çalınan 16 ve Bandırma ilçe merkezinden çalınan 9 koyunu ele geçirdi. Toplam 25 küçükbaş hayvan sahiplerine teslim edildi. Jandarma hırsızlık olayına karışan Ç.K.'yı gözaltına alarak, hakkında yasal işlem başlattı. Soruşturma sırasında hayvan hırsızlığını gerçekleştiren 3 kişi tespit edildiği, şüphelilerin aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Bir koyun hırsızlığı da İzmir’de

Öte yandan İzmir'in Kınık ilçesinde otomobille koyun hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. Kınık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphe üzerine, plakası belirtilmeyen bir otomobili Arpadere Mahallesi Yuvalıtaş mevkisinde durdurdu.

Aracın bagajında ayakları bağlı bir koyun ile hayvanı bayıltmak için kullanılan 3 enjektör bulundu. Küpe numarası sorgulanan hayvanın, aynı mahallede yaşayan A.E'ye ait olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Y.T, H.H.A. ve F.Ö, ifade işlemleri için jandarmaya götürüldü.