Konya Tarım Fuarı yaklaşırken firmalar da yeni ürünlerinin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Çiftçi TV ekranlarına konuk olan SDF Group Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü, Konya Tarım Fuarı’nda ilk defa gün yüzüne çıkacak ürünü Siyah İnci’yi anlattı.

Warriors 7250’nin özel ürünü olan Siyah İnci krom kaplama, siyah rengi, 250 beygir gücü ve mükemmel donanımı ile dikkat çekiyor. Konya Tarım Fuarı için özel olarak İtalya’da üretilip Türkiye’ye getirilen Siyah İnci çiftçilerin yoğun ilgisini çekmesi bekleniyor.

SDF’nin fuara özel süprizleri

Sektöre getirdiği yenilikçi yaklaşımları ile dikkat çeken SDF Group Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü fuar için ciddi sürprizler hazırladıklarına değinerek “Fuarın en yakışıklısı olacak Siyah İnci Hall 6’da en geniş alanı seçtik ve bu özel traktör için özel bir köşe hazırladık” diye konuştu.

Ucuz traktör isteyen çiftçilere özel seri

Çiftçilerin isteklerini çok önemsediklerine vurgu yapan Mehmet Uzunköprü, “Bizde çiftçilerimizin bu talebini Deutz Fahr kalitesinden ödün vermeden ekonomik bir seri ürettik. Bu serimiz Konya Tarım Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkacak. 3000 bin serisine ait 3046, 3050, 3055 ve 3060 dört ayrı beygir gücüne sahip, tek çeker / çift çeker alternatifli traktörlerden oluşuyor. Özellikle çiftçinin bu dönemdeki ekonomik ve kaliteli traktör arayışını karşılayabilecek, eski alışkanlıkları bir kenara bıraktıracak donanımda ve tasarımda yeni bir seri. Bu seri traktörlerin fuarda lansmanı da olacak” diye konuştu.

SDF’de fuar sürprizleri bitmiyor

Güçlü traktör isteyen çiftçiler için de seçenekler sunacaklarını dile getiren Uzun köprü “4E ve Dorada sersinin 90 ve 100 beygir gücündeki traktörlerini de ilk defa Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerimizle buluşturacağız” diye konuştu.

Öte yandan artık bir gelenek haline gelen altın çekilişinin de her fuarda olduğu gibi Konya Tarım Fuarı’nda olacağının altını çizen Uzun Köprü “Ziyaretçilerimizin standa gelmesi ve yeni ürünler hakkında bilgi alması çekilişe katılmak için yeterli olacak” dedi.

Her üründe ortalama yüzde 15 indirim var!

Çiftçilerin ekonomik anlamda bir daralma yaşadıklarının farkında olduklarını dile getiren Uzunköprü “Bu dönemde çiftçinin yanında olduğumuzu göstermek zorundayız. Bu çerçevede tüm traktör modellerinde ortalama yüzde 15 indirim yaptık. Çiftçilerimizden ricam mutlaka bayilerimizi ziyaret etsinler, traktörlerin özelliklerini, fiyatlarını, alternatif finansal çözümlerini, takas değerlerini mutlaka öğrensinler. Toprağa emek veren herkesi hem fuara hem de bayilere bekliyorum” şeklinde konuştu.