Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ikinci gününde Çiftçi TV’nin canlı yayın konuğu olan Güleçyüz Çadır Satış ve Pazarlama Müdür Demet Türkoğlu, yeni nesil çadır bezi Ateşyürütmez’i tanıttı. Alev aldığında kendini söndürmesi ile bilinen çadır bezi, insan ve hayvan barınma alanlarında güvenle kullanılıyor. Ayrıca bakteri barındırmaz özelliği sayesinde hayvan ahırı olarak kullanılan çadırlarda sağlıklı bir sürü yönetimi sağlıyor.

Alev aldı ama hemen söndü!

Canlı yayında Ateşyürütmez çadır bezini yakan Demet Türkoğlu, bezi tutuşturduktan sonra çakmağı söndürünce yanan çadır bezi de hemen söndü. Yeni nesil ürünün bir diğer özelliği ise güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması. Bu sayede çadır yapılar güneşin zararlı etkilerin korunuyor ve uzun süre kullanılabiliyor.

Çadır iskeletlerinde içi dışı galvaniz borular kullanılıyor!

Çadır yapıların en önemli özelliğinin metal iskeleti olduğuna dikkat çeken Demet Türkoğlu, içi dışı galvaniz kaplı tek profil boruyu kendilerinin kullandığını söyledi. Piyasada bulunan tüm profil borularının iç kısmının paslı olduğunu hatırlatan Türkoğlu “Pas nedeniyle çadırın metal iskeleti zamanla zayıflıyor. Bu zayıflık çeşitli boruların kırılmasına neden oluyor. Bu da çadırın kullanım süresini kısaltıyor. Biz, iki tarafı galvaniz boru ile bu olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Başka bir firmadan içi dışı galvanizli boru kullanmasını istediğinizde sizden bizim fiyatlarımızın yüzde 25 oranında fazla ücret alacaklardır. Bizde ise bu durum standarttır ve tüm ürünlerimizde çift taraflı galvaniz boru kullanılır ve ek ücret talep edilmez” dedi.

Çadırların kullanım alanları genişledi!

Etkin bir montaj ve üretim tesisleri olduğuna değinen Türkoğlu “Müşterimiz sipariş verdiğinde 2 gün içinde çadırı kurabiliyoruz. Hız ve verimlilik bizim için çok önemli. Çadırın kullanım avantajlarını müşterilerimizle paylaşıyoruz. Şu an çadır sektörüne Tarım Kredi Kooperatifleri ve TİGEM sayesinde yaygınlaştı. Firma olarak bu kurumların özel projelerinde yer alıyoruz.  Şu anda çok geniş bir kitle devlet aracılığıyla çadırların içinde hayvanlarına rahatlıkla bakabiliyorlar. Büyükbaş ve küçükbaş besiciliği için çadır yapılar oldukça ekonomik. Normalde betonarme yapılarda hayvan çiftliği kuranlar, 50 / 100 arası hayvan bakabiliyorken, çadır yapılarda 500 – 600 metrekare genişliğinde bir çadırın içinde 1000 – 2000 hayvana rahatlıkla bakabiliyorlar” dedi.

Fırsatçılara kanmayın uyarısı!

Piyasada çadır üretme, kurma yetkisi olmayan pek çok kişinin olduğuna dikkat çeken Türkoğlu “O kadar ileri gidiyorlar ki, kendilerini Güleçyüz Çadır’ın çalışanı ya da bayisi olarak tanıtıyorlar. Markamızın güven algısını kullanıp vatandaşları kandırıyorlar. Çiftçilerimizden rica ediyorum, lütfen bu tip kişilere inanmayın, böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen bize haber verin. Biz gerekli işlemleri yapacağız” diye konuştu.