Piyasanın aşağı yukarı 7 - 8 kuruş altında

TÜKEBİR Genel Başkanı Abdullah Koç, “Türkiye’nin en büyük enerji firmalarından bir tanesiyle bir çalışma yaptık %12’nin üzerine %7 daha indirim aldık tek şart birliğe üye olanlar için geçerli olacak” şeklinde konuştu.

Abdullah Koç, “İndirimden faydalanmak isteyen üreticiler Birlik üyelik formu ile enerji firmasına başvurmaları gerekiyor. Başvurdukları andan itibaren 1 yıllık sözleşmeleri otomatik olarak yapılıyor. Piyasanın aşağı yukarı 7 - 8 kuruş altında bir rakama elektrik kullanım hakkı kazanıyorlar” dedi.

TARSİM ile hayvan ölümlerinin hepsini kapsayacak şekilde bir sigorta yapacak diyen Koç, “Üretici bunun yanında ek bir sigorta ihtiyacı duymayacak.  Türkiye genelinde tek bir acente ile anlaştık sigortadan yararlanmak için birlik üyelerine özel tek bir şartı var. Çiftliğinizde bulunan jeneratörünüz bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Koç, “Üreticimizin girdi maliyetini oluşturan 3 ana unsur var bunlardan ilki enerji, tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu (TKDK) çatılara enerji sistemi kurulması şartı ile %60’lara kadar hibe veriyor. Şuan bu çalışma 42 ilde uygulanıyor Tarım Bakanlığının bu sistemi diğer illerde uygulama koyma gibi bir çalışması var” dedi.