Çiftçi TV medya sponsorluğunda, gerçekleştirilen 15. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı, ilk 3 günde, 296 bin 511 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından açılışı gerçekleştirilen fuara, Türkiye ve dünyadan sektör temsilcileri ile çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

Organizasyonun gerçekleştiği Fuar İzmir'e giden yollar, yoğun araç trafiği nedeniyle durma noktasına geldi. Birçok ziyaretçinin, otoparkta yer bulamaması nedeniyle araçlarını İzmir-Aydın Otoyolu'nun kenarına park ettiği görüldü.

Fuara Tekirdağ'dan katılan çiftçi Şaban Ölmez, yaptığı açıklamada, İzmir'de düzenlenen Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın büyüklüğünü arkadaşlarından dinlediğini, ilk kez bu yıl fuarı görme fırsatı bulduğunu dile getirdi.

Fuara hayvanlarıyla katılan Ölmez, "Hayatımda ilk kez böyle kalabalık bir fuar görüyorum. Keşke zamanın olsa, fuarı ayrıntılı gezebilsem. 5 yıldır çiftçilik yapıyorum. Daha önce hiç görmediğim tarım aletlerini burada gördüm. Böyle fuarlar, çiftçiler için çok önemli. Hem alışveriş oluyor hem de bizler, tarım alanında yeni çıkan ekipmanları görme şansı buluyoruz” şeklinde konuştu.

Eğlenceli aktivitelerin de düzenlendiği fuarda, "traktör penaltı" yarışması büyük ilgi gördü. Oluşturulan futbol alanında katılımcılar, traktörün önüne monte edilen paletle, dev topu kaleye sokmaya çalıştı. Traktör sürücülerinin yakınları da tribünlerde, tezahüratlarda bulundu.