Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bataklığa saplanan inek, itfaiye ekiplerinin 4 saatlik çalışması sonucunda kurtarıldı. İlçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Yamaçaltı Mahallesi'nde yaşayan İsmail Taş, yakınlarıyla kaybolan ineğini aramaya başladı.

Mahallenin yakınlarındaki bataklığı kontrol eden Taş, ineğinin çamura saplandığını fark etti. Uzun uğraşlar vermesine rağmen hayvanı bataklıktan kurtaramayan Taş, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine gelen ekipler, yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından ineği saplandığı yerden iş makinesinin yardımıyla kurtardı.

Yılanın soktuğu 2 inek telef oldu

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde ise yılanın ısırdığı 2 inek telef oldu. Yukarı Yağmurlu köyünde besicilik yapan Mehmet Ali Kandemir'in 5 günde 2 ineği yılan ısırması sonucu telef oldu.

Karlıova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce görevlendirilen veteriner hekim, köye giderek incelemede bulundu. Memesinde ısırma izi tespit edilen hayvanın zehirlenme sonucu telef olduğu belirlendi.

Kandemir yaptığı açıklamada, 5 gün önce ineklere yem vermek için girdiği ahırında gördüğü 2 yılandan birini öldürdüğünü söyledi.

Besicinin 30 bin lira kaybı var

Ertesi günü ahırdaki bir ineğini ölü bulduğunu ifade eden Kandemir, şunları kaydetti:

"İlk ineğim telef olduğunda yılandan şüphelenmedim. Bu sabah ahıra gittim, başka bir ineğimin telef olduğunu gördüm. Yılanlardan şüphelenerek durumu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirdim. Bir hafta içinde 30 bin lira değerinde iki hayvanımı kaybettim. Diğer hayvanlarımı korumak için geçici olarak komşunun ahırına götürdüm. Çok mağdur durumdayım."