Antalya'nın Kaş ilçesinde meydana gelen hortum seralarda zarara yol açtı. Göl mevkisinde oluşan hortumda örtü altı sebze üreticilerinin seraları zarar gördü, civardaki bazı ağaçların da dalları kırıldı.

Domatesler yerlere döküldü

Hortumdan serası zarar gören üreticilerden Özer Albezirgan, afet sonrasında serasını ilk gördüğü zaman şok geçirdiğini, yaralarını yavaş yavaş sarmaya başladıklarını söyledi. Bir üretici de "Afet bir anda oldu. Ne olduğunu bilemedik. Kendi yaramızı kendimiz sarmak için mücadele ediyoruz. Biraz daha fazla yağış olsaydı hasar çok olacaktı. Seranın içinde daha çok hasar var, domatesler döküldü" diye konuştu.

Zarar tespit çalışmaları başladı

Kaş Belediyesi, Ziraat Odası, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası yetkilileri olay yerinde incelemelerde bulundu. Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, Kaymakam Ulaş Akhan başkanlığında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından hasar tespit komisyonu oluşturulduğunu ifade ederek, "Hortum yaklaşık 30 dönüm alana zarar verdi. Seralarda ciddi zarar oluştu. Durumu TARSİM bölge müdürlüğüyle görüştük. Eksperler buraya yönlendirildi, zararlar tespit edildi. En kısa zamanda raporlar düzenlenip ilgililere iletilecek" dedi.