Türkiye’nin yerli ve milli tarım ekipmanları firması HMS Tarım Makinaları Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilere özel yenilikler ve indirimlerle sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

HMS Tarım Makinaları Satış ve Pazarlama Müdürü Gökhan Özkan, ürün gamını yenileyip geliştirdikleri belirterek “PINADISC SHIFT 6 Hidrolik ve Kaydırmalı Hassas Ekim Makinası’nın kaydırma sisteminde yenilik yaptık. Diğer markaların ekim makinalarında sadece  45 – 70 cm ekim aralığı ayarı bulunurken PINADISC SHIFT 6’da 45, 50, 55, 60, 65, 70 cm olarak altı seçenekli ekim aralığı ayarı yapılabiliyor. Bu sayede çiftçilerimiz istenilen aralıkta tohum ekimini kolaylıkla yapabilecekler. Sistemi ayarlamak da oldukça basit.  Hangi aralıkta ekim yapılacaksa o aralığın altındaki sayının bulunduğu yere yere pimi yerleştiriyorsunu. Bunun yanı sıra makinaya tohumu ekip ekmediğini denetleyen elektronik tohum kontrol sistemi konuldu” diye konuştu.

Hassas baskı tekeri ve kasa hacmi arttı

Gökhan Özkan, HMS’nin gözde ürünlerinden biri olan çift diskli baskı tekerlekli ekim makinası MIYAWDISC Çekili’de ise renk tercihlerini siyah renkten yana kullandıklarını, makine için özel sedefli sim boya kullandıklarını söyledi. Ayrıca makinada yapılan teknik değişikliklerden birinin de daha hassas bir baskı tekeri kullandıklarını ve kasa dolum yüksekliğini değiştirdiklerini vurguladı.

Fuara gelen çiftçilere özel fiyat uygulaması yapacaklarının da altını çizen Özkan “Çiftçilerimize destek olmak amacıyla fuara özel fiyat hazırladık. Bu çerçevede ürünlerimizin tamamında yüzde 10 indirim yapacağız” şeklinde konuştu.