Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez hayvancılıkla uğraşanların kullandığı elektrik bedelindeki indirim oranını Gaziantep’te açıkladı.

Dönmez, hayvan sahiplerinin elektrik tarifelerinde yaklaşık yüzde 12 oranında indirim yapılacağı söyleyerek, "Tarımsal sulama yapan çiftçilerimiz, elektrik kullanımında daha ucuz tarifeden elektrik alma imkanına sahipti. Sadece tarımsal sulamada değil, diğer hayvancılık faaliyetlerinde uğraşan çiftçi kardeşlerimiz de aynı tarife grubundan yararlanacaklar” diye konuştu.

Tarife değişikliğinde kaç kuruş fark var?

Hayvancılıkla uğraşanların şu anda ticarethane tarifesinden yararlandıklarının altını çizen Bakan Dönmez, “Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz kilowatt saatine yaklaşık, yaklaşık 72 kuruş bir bedel ödüyorlar. Tarımsal sulama grubuna aldığımızda bu rakamı 63 kuruşa indirmiş olacağız. Yaklaşık yüzde 12 civarındaki indirimden en kısa süre içerisinde yararlanmaya başlayacaklar” dedi.

En kısa sürede tarife işleme alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı ile çalışmaları belli bir noktaya getirdiklerinin altını çizen Bakan Dönmez, “Önümüzdeki günlerde Enerji Piyasası Düzenleme kurulu, çalışmayı kurul gündemine almak suretiyle bitirmiş olacak. Şimdiden hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.