Kilis’te 62 genç çiftçiye 310 adet büyükbaş hayvan dağıtıldı. Kilis Tarım ve Orman Müdürü Songül Kadıoğlu, çiftçiye ve üreticiye devletin çeşitli projelerde desteğinin sürdüğünü ifade ederek, “ Daha önce genç çiftçilere koyun ve keçi dağıtmıştık. Son olarak da genç çiftçi projesi kapsamında her çiftçiye 5’er tane olmak üzere 310 büyükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından gönderilen büyükbaş hayvanlar; Kilis Merkez, Elbeyli, Musabeyli ve Polateli ilçelerimizdeki dağıtımı yapıldı” diye konuştu.

Elazığ’da da dağıtım yapıldı

Elazığ’ın Palu ilçesinde ise Genç Çiftçi proje kapsamında 7 çiftçiye 238 akkaraman cinsi koyun dağıtıldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ”Genç Çiftçi Projesiyle, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlanmasının hedefleniyor" denildi.

Küçükbaş baş hayvan desteği almaya hak kazanan genç çiftçilerden Cengiz Sağlam, “Bizim gibi gençlere destek veren, iş ve aş sahibi yapan tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi. Genç çiftçilerden İsmail Üstüner ise ”Bu proje sayesinde sermaye sahibi olduk. Tam umutlarımız tükendi derken bu hibe desteğiyle yeniden hayata tutunduk. Bu işi büyüterek hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağız“ ifadelerini kullandı.Genç