Genç Çiftçi projesi kapsamında Muş’un Bulanık ilçesindeki çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. İlçedeki 35 çiftçiye 175 adet büyükbaş sığır dağıtımı gerçekleştirildiğini ifade eden Bulanık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cem Canol, “Genç Çiftçi projesi; tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesidir. Genç Çiftçi projesi kapsamında 2018 yılı için faydalanacak başvuru sahiplerine toplamda 35 adet projeye karşılık 1 milyon 50 bin TL hibe desteği sağlanmıştır” diye konuştu.

Kastamonu’da manda dağıtıldı

Öte yandan Kastamonu'nun Daday ilçesinde hibe almaya hak kazanan 3 genç çiftçiye 15 manda dağıtıldı. Daday Kaymakamı Kemal Balaban, Daday İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Kocaoğlu ve ilçe müdürlüğü personeli ile çiftçilerin katıldığı teslim töreninde mandalar, sahiplerini buldu.

Ayrıca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Kocaoğlu, Tarım ve Hayvancılıkta sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi’nden hayvanlarını teslim alan Genç Çiftçileri, hayvanların iyi bakım-besleme şartlarını sağlamaları ve hayvan hayat sigortalarını yaptırmaları konusunda uyardı.