Türkiye’nin en güvenilir tarım firmalarından bir tanesi olan, Ekiz tohumculuk geliştirdiği yüksek verimli ve kaliteli “Çıfçıklı Ekmeklik Buğday” çeşidi ile çiftçiler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Çıfçıklı ekmeklik buğday tarlaları sapla dolduruyor

Yüksek dane verimi ve birinci sınıf dane kalitesi ile çiftçiler tarafından oldukça tercih ediliyor. Ekiz Tohumculuk kalitesiyle üretilen Çıfçıklı ekmeklik buğday tarlaları sapla dolduruyor.

Verimsiz topraklarda bile yüksek kalite imkânı

Çiftçilerin sofrasına bereket olan Çıfçıklı ekmeklik buğday yerli ve milli buğday çeşidi olmasının yanı sıra, çiftçilerimize yüksek dane verimi ve birinci kalite dane ile en verimsiz topraklarda bile yüksek kalite imkânı sunuyor.

Amacımız çiftçimize en kaliteli ürünleri sunmaktır diyen, Ekiz Tohumculuk yönetim kurulu başkanı Doç. Dr. Hasan Ekiz, “Çıfçıklı Gluten kalitesi, gluten endeksi ve enerji değeriyle Ülkemizin en kaliteli beş çeşidinden biridir “ dedi.

Beyaz ekmeklik buğday sınıfında tescilli en yüksek enerji değerine sahip, Çıfçıklı ekmeklik buğday 110 cm civarında uzun boyu, yüksek sap verimi ve yumuşak sap yapısına rağmen dekara 1.000 kg (1 Ton) ve üzeri verim veriyor. Sulu alanlarda yetişebildiği gibi hiç sulanmayan alanlarda da kıraç araziler için tescil ediliyor.