Tarım ve Hayvancılık sektörünün pek çok paydaşını bir araya getirecek Ege Tarım Festivali 29-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından Menemen Araştırma Uygulama ve Üretim Çiftliği’nde düzenlenen ve Çiftçi TV'nin medya sponsoru olduğu festivale Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Azerbaycan Tarım Bakanı İnam Kerimov katılacak.

Festivalin ilk gününde iki tarım bakanı festival ile ilgili yapacağı konuşmalarda tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulunacak.

Öte yandan Syngenta uygulamalı sertifikalı eğitimlerin verileceği festivalde ürünlerin güvenli kullanımı, doğru ilaçlama teknikleri ve akıllı tarım teknolojileri anlatılacak.

Festivale katılan firmaları ise şöyle: Acun Tohumculuk, Ata Fen, Provea, Bayer, De Laval, DRT, Graftek Hassas Tarım Sistemleri, Gübretaş, Hektaş İdeal, İzdelta, İzmir Fide, Masset Ferguson, Paksoy, Polen, Rotam, Sapmaz, Skysens, syngenta, Tat, Teta Teknik Tarım, Tire Süt Kooperatifi, Topcon, Triple Hassas Tarım Aletleri, Türkay, Vodofone Akıllı Köy, Tabit, Yanmar.