Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ardahan'da düzenlediği mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satışlarla vatandaşları simsarların elinden aldıklarını belirterek Tanzim satışlarla birlikte sebze meyve fiyatları yüzde 50 düştü, daha da düşüyor. Tanzim satışlarla sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız. Domates, biber, soğan, patates, aklınıza ne gelirse, en ucuz şekilde bunları şu anda halkımıza ulaştırıyoruz.” diye konuştu.

Eğer sebze meyve, bakliyat fiyatları yerine gelirse sahadan çekileceklerinin altını çizen Erdoğan “Ama fiyatlar yerine gelmez de hala böyle devam ederse biz daha da farklı adımlar atacağız” diyerek tanzim satışta yeni gelişmelerin olacağının sinyalini verdi.

Erdoğan: Fiyat düşük diye elma depoda bekliyordu!

Isparta mitingi sırasında 400 bin ton elmanın, fiyatların düşük olmasına karşın satılamadığını öğrendiğini belirten Erdoğan, hemen Hazine ve Maliye Bakanını arayarak, bunların alınmasını ve ucuz fiyata satılmasını istediğini söyledi. Erdoğan, "Bu elmalar şu anda tarafımızdan alınıyor, alındı ve halkımıza da 3 liraya da satılıyor. Nerelere çıkmıştı fiyatlar biliyor musunuz? 8-10 buralara çıkmıştı” şeklinde konuştu.