Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun Mitingi öncesinde yaptığı konuşmada destek ödemelerine değindi.

Mart ayında ödenecek destekleri açıklayan Pakdemirli "25 milyonluk sertifikalı tohum üretim desteği, 30 milyon liralık toprak analiz desteğini de Mart ayında ödemeyi planlıyoruz” dedi.

Çiğ süt destekleri ödeniyor!

Ödemesi yapılacak iki desteğin de duyurusunu yapan Pakdemirli “Ari işletme ve süt destek ödemelerinin ödemesi 1 Mart'ta başlayacak. Ari işletme desteği olarak 878 işletmeye 35,8 milyon lira, süt desteği olarak da 243 bin üreticiye 95 milyon lira ödenecek" şeklinde konuştu.

Destek ödemelerinin ne zaman yapılacağını Cumhurbaşkanı açıklayacak

Mart ayında geçmişe yönelik ödemesi olan destek kalmayacağını belirten Bakan Pakdemirli “Tarımsal desteklerde ocakta 2,3 milyar lira, şubatta 3 milyar lirayı geçen, martta da buna benzer rakam ödenerek çiftçimize geçmişten hiçbir borcumuzun kalmamasını hedefledik" dedi.

Mart ayında ödenecek destekleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını söyleyen Pakdemirli, “Yem bitkileri desteği olarak toplamda 80 milyon lira ödeyeceğiz" diye konuştu.