Tire Süt Kooperatifi ortaklarına ucuz mazot desteği veriyor. Kooperatif başkanı Mahmut Eskiyörük ortakların sütte Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uyguladığı 15 kuruşluk en yüksek destek priminden faydalandığını ifade ederek “Mazot indirimini ise litrede 50 kuruşa çıkardık” dedi.

Çiftçiye piyasanın altında ucuz mazot

Yeni Asır gazetesinden Nadir Uysal’ın haberine göre ortaklarını korumaya yönelik yeni projeler ürettiklerini belirten Eskiyörük “2008 yılında kendi bünyemizde akaryakıt istasyonu kurduk. O günden bu yana ortaklarımıza piyasanın altında ucuz mazot sağlıyoruz. Ana misyonumuz üreticiyi korumak ve köylümüzü yerinde yaşatarak üretmesini sağlamaktır. Türk tarımının tüm yapısal sorunlarının çözülmesi ve gelişmesi ancak kooperatifleşme ile mümkündür. Tire Süt Kooperatifi ortakları ucuz makine hizmeti, ucuz mazot, yüksek destekleme primi gibi avantajları yaşamaktadır” diye konuştu.

Çare kooperatifçilik!

Kooperatifçiliğin gelişmesiyle tarım ve hayvancılık sektöründe büyük kazanımlar sağlanacağına işaret eden Eskiyörük sözlerini şöyle tamamladı: Kayıt dışı önlenerek haksız rekabet ortadan kaldırılacak. Üretim kontrol altına alınarak gıda güvenliği sağlanacak.