Organik tarım üzerine faaliyet gösteren ORPEX Gübre Genel Müdürü Murat Ağaoğlu, ürün tanıtımı değil, organik tarımın Türkiye için ne kadar önemli olduğunu insanlara anlatabilmek için var gücüyle çalıştıklarını söyledi.

Ağaoğlu; “Çiftçimizin en büyük derdi girdi maliyetleri. Biz bu girdi maliyetleri noktasında çiftçinin olan gübre maliyetlerini 10/1 oranında düşürüyoruz. Verimini de toprak cinsine bağlı olmak kaydıyla yükseltiyoruz.Çiftçilere deneme alanı açıp kendi ürünlerini denemesi için güzel bir ortam oluşturduklarını ifade eden Ağaoğlu, çiftçilerin bu denemeler sayesinde daha bilinçli ve doğru karar verdiklerini belirtti.

ORPEX F06 “GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETİLDİ.”

Orpex FO6 Organik gübre, bitkinin gelişimini ve büyümesini hızlandıran güvenli, doğal, ekolojik bir humik maddeler, besleyici, güçlendirici elementler bileşimidir. 

Ağaoğlu "Orpex F06 normalde bilinen en iyi organik gübre olan solucan gübresinin özünün, yani sölom sıvısının zenginleştirilmesi esasına göre üretilir. Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da  bilinen en etkin gübre olan F06 üretiminde prosesimiz, sölom sıvısının, edinilen çiğ gübreden, öz olarak ayrıştırılmasından sonra  bakteri ve besin elementleri özleri ile organik olarak zenginleştirilerek  3 veya 4 ayrı kademe şeklinde ilerler. Nihai proses neticesinde 158 farklı çeşit bakteri ve bütünü ile organik bir forma kavuşan Orpex F06 kullanımında kesinlikle başka bir destekleyici besin elementine ihtiyaç yoktur. Diğer bir deyişle Orpex F06 kullanımında toprak düzenleyici, taban gübresi, çinko, potasyum, üre vs gibi besin elementleri kullanılmaz. Orpex F06 tohum veya fide döneminden hasat sonuna kadar tek başına kullanılır ve bu sayede mükemmel netice elde edilir." şeklinde konuştu

Ağaoğlu ayrıca, çiftçilerin ORPEX’e duyduğu yakınlık sayesinde daha büyük bir firma olacaklarını sözlerine ekledi.