Üretim politikaları, hayvan refahı, proje hazırlama teknikleri gibi konuların değerlendirildiği çalıştaya 470 kişi katıldı. Tarım politikaları konularında değerlendirmeler yapıldı. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Proje ve Kesin Hesap Daire Başkanı Haluk Çağlar, proje kapsamında il müdürlükleri, ziraat odaları ve bazı sivil toplum kuruluşlarında çalışan ziraat mühendislerine 3 gün eğitim verileceğini söyledi.

Danışmanların aldıkları eğitimler kapsamında çiftçilere proje hazırlanacağını vurgulayan Çağlar "Tarımı daha da güçlendirmeye yönelik bir proje. Tarımın daha iyiye gidebilmesi için danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyoruz. Donanımlı bir danışman, iyi kurgulanmış danışmanlık sistemiyle yeni bilgilerin çiftçilere daha iyi ulaşacağına inanıyoruz. Projelerin prosedürlerini öğreterek daha planlı ve ekonomik yapılmasını amaçlıyoruz." şeklinde konuştu

 Antalya'daki eğitim sonrası katılımcılar 4 gruba ayrılarak Ankara'daki proje hazırlama etkinliklerine de katılacak. Toplantıda gıda güvenliği konuları da ele alınacak.