Beyşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın 2020 yılında desteklemesi planlanan ürünlerden Beyşehirli üreticilerin de istifade edebileceği hatırlatıldı.

Hangi ürünlerde destek var!

Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde yarı bodur elma, kiraz, asma, vişne, ahududu, böğürtlen, çilek ve malç naylonu ile adaçayı ve kekik gibi tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesine 2020 yılında destekleme öngörüldüğü belirtildi.

Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticiler Konya Büyükşehir Belediyesi internet sayfasından başvuru formunu doldurup muhtarlıklara onaylattıktan sonra kendileri de gönderebildikleri gibi başvuru formunun doldurulmasında Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yardımcı olup Büyükşehir Belediyesi'ne ve ilgili yerlere kurum olarak ulaştırıyor.

Destekte neler var!

Çiftçilerin desteklemeden yararlanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Temmuz. Yarı bodur elma için 1 dekarlık alana 70, iki dekarlık alana 140, yarı bodur kiraz için 1 dekarlık alana 60, iki dekarlık alana 12,4, asma için 1 dekarlık alana 150, iki dekarlık alana 300, vişne için 1 dekarlık alana 60, ahududu ve böğürtlen için 150-300, çilek ve malç naylonu desteği olarak ise 4 bin adet fide ve malç naylonu desteği sağlanacak.