Cani hayvan hırsızları tüfekle büyükbaş hayvanları vurup etini çalmayı alışkanlık haline getirdiler. İstanbul Şile’de yaşanan tüfekle hayvan hırsızlığının bir benzeri Kırklareli’nde yaşandı.

Çukurpınar köyünde hayvancılık yapan Öner Bilgin, yaklaşık 100 büyükbaş hayvanını otlattıktan sonra hayvanlarını ahıra getirdi. Ahırda bir gebe ineğin eksik olduğunu fark eden Bilgin, yakınları ile bir süre ineği aradı. Ertesi gün Asker Çeşmesi mevkisinde, ölü bir buzağı bulan Bilgin, durumu jandarmaya bildirdi. 

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede, ineğin tüfekle vurulduğunu, taşınmak amacıyla parçalara ayrıldığını ve karnından çıkan yavrunun yol kenarına atıldığını tespit etti. Jandarma, olaya karışan kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

"Vicdanı olan kimse gebe ineği vurmaz"

Bilgin, ineğin yavrusunu kenara atılmış halde gördüğünde çok üzüldüğünü belirtti. Yavrunun doğumuna yaklaşık 10 gün kaldığını ifade eden Bilgin, "Böyle bir caniliği hayatımda görmedim." dedi.

Hırsızların bulunmasını istediklerini söyleyen Bilgin, "Bu hayvanlar çalınarak etleri nereye satılıyor, bunların ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Canımız yanıyor. Telef olan buzağıyı görünce gerçekten şok olduk. Aklımıza asla böyle bir şey gelmezdi. Vicdanı olan kimse gebe ineği vuramaz." diye konuştu.