Çiftçi TV’nin Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan yaptığı canlı yayına katılan Varol Çadır Satış ve Pazarlama Müdürü Ramazan Varol, çiftçilerden özellikle sosyal medyada Varol Çadır ismini kullanarak çadır satan kişilere itibar etmemelerini istedi. Çadırlarını güvenilir firmalardan alınması gerektiğinin altını çizen Ramazan Varol “Bizim adımızı kullanarak çadır satanlar hakkında gerekli yasal süreci başlattık. Ancak çiftçilerimiz bu durumdan çok mağdur. Onlardan isteğim güvenilir çadır firmalarından çadırlarını almalarını. Fiyatı ucuz görüp işlerine yaramayan ürünleri almasında. Sonrasında hem para hem de zamanlarını kaybetmesinler” diye konuştu.

Kâr marjımızı düşürdük

Ekonomik durgunluktan iki farklı şekilde etkilendiklerini dile getiren Ramazan Varol “Sözleşmesini yaptığımız bazı işlerimiz beklemeye alındı. Maliyetler yüzde 50 oranında artınca, bu artışın tamamını müşterilerimize yansıtamazdık, çünkü çok yüksek bir oran. Biz de kâr marjımızı yüzde 30’dan yüzde 15’e düşürmek zorunda kaldık. Bunun yanı sıra betonarme yapı ile hayvan çiftliği kurmak isteyenler, maliyetler artınca çadıra yöneldi. Bu da durgunluğun bize olumlu yansıması oldu” şeklinde konuştu.

Her işe özel çadır

Her iş alanına göre farklı tasarımlar yaptıklarını anlatan Ramazan Varol “Günde beş farklı noktada 400 metrekareye kadar çadır yapabiliyoruz. Hızlı ve etkili çözümlerle çiftçilerimize hizmet ediyoruz.  Bunun yanı sıra sürüsünü büyüten besicilerimize mevcut çadırı uzatma şansı veriyoruz. Kişilerin isteğine göre çadırları dizayn edebiliyoruz. Bunun yanı sıra solucan gübresi, büyükbaş, küçükbaş, mantar yetiştiriciliği, ipek böcekçiliği, kümes çadırı, arıcılık, mevsimlik işçi çadırı gibi çadır türlerimiz bulunmakta” diye sözlerini bitirdi.