Sektörün ilk şirketi olmanın yüklediği misyonla sosyal sorumluluk faaliyetlerine de öncülük eden GÜBRETAŞ, tarım sektöründe nitelikli insan gücünü arttırmak ve ziraat mühendisliğini teşvik etmek amacıyla ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna burs desteği veriyor.

Başvurularda çiftçi çocuğu olma ve ziraat fakültelerinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Biyosistem Mühendisliği bölümlerinden birinde lisans veya lisansüstü programa ilk kez 2020-2021 eğitim döneminde kayıt yaptırmış olma şartları aranıyor.

Ziraat fakültesinin ilgili bölümlerini bu yıl kazanıp GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, 23 Ekim 2020 gecesine kadar internet sayfası üzerinden burs başvurusu yapabilecek.

Genel Müdür İbrahim Yumaklı, “2007 yılından bu yana sürdürdüğümüz bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında şimdiye kadar 400’den fazla öğrencinin eğitim hayatına destek verdik. Bursiyerlerimizin birçoğu mezun oldu, ziraat mühendisi veya akademisyen olarak tarım sektörüne katkı sağlıyor. Ziraat fakültelerindeki özellikle ihtiyaç sahibi çiftçi çocuklarının bu eğitim bursuna başvurmasını ve destekten yararlanmasını önemsiyoruz” dedi.

Öğrenim yılı boyunca 9 ay ödemenin yapıldığını hatırlatan İbrahim Yumaklı, “23 Ekim gece yarısına kadar yapılacak başvurular burs komisyonu tarafından titizlikle değerlendirdikten sonra, bu yıl burs hakkı kazanan ziraat fakültesi öğrencilerini 13 Kasım 2020 tarihinde şirketimizin internet sitesinden açıklayacağız” diye konuştu.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu hakkında detaylı bilgi www.gubretas.com.tr adresinde yer alıyor.